środa, 21 października 2015

Halloween cz.1

Jest halloween, a Wy dalej nie macie pomysłu na strój/zabawę? Oto rady dla Was!


1. Sztuczna krew
Sztuczna krew jest niezbędna podczas Halloween, bez niej przebrania nie byłyby takie ciekawe i przerażające. Na pewno przyda się, kiedy będziemy chcieli zrobić na kimś wrażenie lub kogoś nastraszyć.
Potrzebne będą Ci : kakao,syrop malinowy lub wiśniowy, sól, woda.


Wymieszaj kakao z odrobiną wrzącej wody - mieszanina musi być gęsta. Teraz wlej ją do syropu i wszystko dokładnie wymieszaj. Jeśli mieszanina jest za rzadka, dodaj soli. Krew wychodzi naprawdę jak prawdziwa!2. Zabawy Halloween'owe
A) Przyciemnij światła lub zapal świeczki. Będziesz tworzyć historię o tragicznie zmarłym Antku. Zrób teraz wstęp do swojej opowieści. Powiedz, że
pewnego razu, gdy Antek wracał z pracy stała się rzecz straszna – ktoś go porwał. Ludzie mówią, że Antek był niespełna rozumu i całe to jego porwanie to mistyfikacja. Ale kilka dni później znaleziono czyjeś ciało, a raczej to, co z niego zostało.
Policja prosi o pomoc w zidentyfikowaniu poszczególnych części ciała. Musisz mieć ze sobą foliowe reklamówki, w których będziesz mieć te części ciała. W tym momencie podejdź do każdego z gości i rozdaj im reklamówki, lub poproś, żeby po kolei podchodzili i wkładali rękę do reklamówki – NIE PODGLĄDAĆ! Zadaniem każdego jest zidentyfikowanie części ciała. Przy poszczególnych reklamówkach mów:
Uważa się, że w tej reklamówce znajduje się mózg Antka
(w reklamówce umieść ugotowany na miękko kalafior lub makaron),
Uważa się, że w tej reklamówce znajduje się serce Antka
(w reklamówkę włóż pokrojony duży pomidor),
Uważa się, że w tej reklamówce znajdują się oczy Antka
(w reklamówkę włóż przekrojone dwa winogrona),
Znaleziono również jego zęby porozrzucane w miejscu zbrodni
(popcorn lub groszek),
palce Antka
(małe ugotowane marchewki),
wątroba Antka
(włóż surową pierś z kurczaka).

B) Możecie też zorganizować konkurs na najbardziej przerażającą halloweenową historię. Nie uprzedzaj jednak o tym nikogo, aby nie można było się przygotować. Niech rządzi wyobraźnia!


C) Blair Witch Party.

Pamiętacie film „Blair Witch Project”? Chyba nie ma na świecie osoby, której na samą myśl o nim nie przeszłyby po plecach ciarki. Możecie wykorzystać fabułę tego filmu do stworzenia imprezy halloweenowej. Jedyne, czego będziecie potrzebować, to kamera lub aparat/telefon z funkcją nagrywania wideo. Indywidualnie (lub w grupach) nagrajcie kilka nagrań przypominających swoim klimatem film „Blair Witch Project”. Nagrania mogą być zarówno straszne, jak i śmieszne. Możecie np. nakręcić pięciominutowy film o przerażającym tytule „Tajemnicze zniknięcie papieru toaletowego z łazienki” lub „Krwawa Mary – historia prawdziwa”. Na koniec obejrzyjcie wszystkie nagrania i wyłońcie zwycięzcę.
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz